Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vítejte v chovatelské stanici OD RITUŠKY!!!

Draga Od Kačky

 

  

                DRAGA OD KAČKY

 

Belgický ovčák tervueren

 1.9.1995 - 13.3.2012

Zkoušky: ZM (46,46,40), ZVV 1 (85, 89,86)

Výstavy: výborná, vítěz třídy, oblastní vítěz, krajský vítěz, CAC - speciální výstava Košťálov 97

Zdraví: DKK 0/0, plnochrupá, nádory mléčné žlázy. Ani ve vysokém věku nebyla nutná léčba jiných orgánů.  

 

Otec: Ador Osam (vyštěpenec z malinois)

Matka: intch. Catrin Rudolfovská skála

 

Chovatel: Kateřina Ludvíková

 

Potomci: vrh "A" Od Ritušky - Agard, Aram, Armin

 

 

Video sestavené z fotek Dragušky od jejích posledních dní po první dny jako štěňátka u nás doma. Video je dlouhé 6,5 minuty, protože Dragulky život byl také dlouhý... :-)))

 

 Přemýšlela jsem, jak tuto vzpomínkovou stránku pojmout.Nakonec jsem se rozhodla, že zkopíruji text, který jsem napsala do Aktualit den po smrti Dragušky. 

 

 Draguška byla ten nejúžasnější pejsek, jakého jsem kdy poznala a měla. Všechny svoje psi miluju, ale Draga byla naprosto vyjímečná, byl to můj osudový pes. Vděčím ji za strašně moc v mém životě. Dožila se nádherných 16,5 let. Draguška byla v mnoha ohledech jedinečná a ač naše společné začátky nebyly úplně jednoduché, stala se skutečně tím nejskvělejším psem mého života. Byla mi vždy po boku v nelehké době dospívání a splnila mi ta největší přání začínajícího kynologa. Společně jsme složily první zkoušky, absolvovaly první výstavy, poznaly úspěchy a prohry na závodech, odchovaly štěňátka, ale hlavně byla skvělá parťačka, která byla vždy připravena na vše a do všeho se vrhala s obrovským nadšením. Vždy to byla tvrďačka, která si nenechala nic líbit a žádnou bolest nedávala najevo. A to až do poslední chvíle. Přála bych si mít její nezdolný optimismus, věčně dobrou náladu a zejména odvahu.
Také musím velmi poděkovat MVDr. Renému Finsterle z HK VETu za naprosto profesionální, ale hlavně lidský a citlivý přístup v této mojí a Dragušky nejhorší chvíli našeho společného života. I když spíše v mém, protože Dragušce toto poslední rozhodnutí jen pomohlo. Byla celý život bojovnice, nic nevzdávala, právě naopak, moc se snažila bojovat i v tomto souboji. Já ale viděla, že prohrává a rozhodla to za ni. Její nátura by jí prostě nedovolila se vzdát. Také děkuji za těch devět let léčby a péče. Když jsem tehdy přišla se slzami v očích a pocitem beznaděje do ordinace se 7,5 letou Draguškou a prvními nádory, rozhodně mě nenapadlo, že je ani ne v polovině svého života! To kdyby mi tehdy někdo řekl, nevěřila bych. 
 
Draguško, moc tě všichni milujeme, navždycky zůstaneš v našich srdcích a vzpomínka na Tebe nikdy nevymizí. Jsem moc ráda, že jsi na tak dlouhou dobu obohatila můj život!

 

Draga 2 měsíce                 8 měsíců 

TOPlist