Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vítejte v chovatelské stanici OD RITUŠKY!!!

úvod

                 chovatelská stanice belgických ovčáků a šeltií

                                  OD RITUŠKY

Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Od Ritušky, které nejsou prezentací odchovů, nenajdete zde ani standardy plemen, ani odborné články, je to spíše povídání o dvou skvělých psích holkách, které spolu s kočkou Mickou tvoří naši smečku.

 A proč právě Od Ritušky? Toto psí jméno mě provází od narození. První pes, který mě hlídal v kočárku a sloužil jako plyšák, byla křížená fenka kolie. Po ní přišla tervuerenka a také samozřejmě Rita. A právě jako vzpomínku na tuto milou belgičandu nese stanice její jméno. Byl to můj první pejsek a strávili jsme spolu mnoho krásných chvil jak doma, na výletech v přírodě, tak i na cvičáku. S její pomocí jsem začala objevovat svět kynologie. Naučila mě hlavně trpělivosti, citlivosti, empatii a porozumění. To vše mi pomáhá v současnosti při výchově šeltičky Trixi, která je také velmi citlivá.

Ale zpět k Ritě. Přišla k nám ze samoty, kde čtyři měsíce vyrůstala s mámou, sourozenci a celou smečkou. Město vůbec neznala, lidí se bála stejně jako ostatních psů, jiných zvířat, aut,zvůků. První týdny jsme pro ni skoro neexistovali, uzavřela se do sebe. Bylo mi deset let a Ritě dva roky, když se mi podařilo přemluvit rodiče a vyrazili jsme na místní cvičák. Fenečka se moc bála a poslední kapkou bylo spatření figuranta. Utekla pryč a tím naše návštěva pro ten den skončila. Mě však fascinovalo, co všechno ti pejsci umí a rozhodla jsem se to Ritu také naučit. Následovalo mnoho a mnoho měsíců, kdy mě při každém povolení vodítka táhla ven a já ji naopak přemlouvala k výkonu. Nakonec si Rita cvičák oblíbila, našla si kamarády a stala se z ní vyrovnaná psí dáma. Na vlastní kůži jsem tak poznala, jak je (nejen) pro belgického ovčáka důležitá socializace a u svých dalších dvou fen jsem si už chovatele pečlivě vybírala. Rituška neměla průkaz původu a pro svou hodňoučkou povahu se na obranu nehodila, s agility se v Čechách teprve začínalo a já toužila o zapojení se do kynologického dění. Jezdit po výstavách, cvičit a složit zkoušky z výkonu. Rodiče byli dlouho proti pořízení druhého psa, až šťastná náhoda tomu chtěla a do naší rodiny přibylo štěndo tervuerena Draga Od Kačky. O Dragušce se dočtete více na její stránce.

Jedenáct let žila Draga jako jedináček. Až do chvíle, kdy jsem se rozhodla šokovat rodiče a oznámila, že plánuji přírůstek do rodiny. Samozřejmě psí a tak jsem jednoho slunečného červencového odpoledne přivezla malou šeltii Utitrike z Ďáblovy studánky...

a to je RITUŠKA  

                                                                                                a to je RITUŠKA

TOPlist